جوليان آسانژ افشا گر فساد ومداخلات تبهكارانه و تروريست دولتي آمريكا بازداشت شد

جولیان آسانژ در اثر افشاگريهاي سياستهاي تروريستي و تبهكارانه آمريكا  بويژه در عراق و أفغانستان و تحت تعقيب قرار گرفتن توسط سازمان جاسوسي اين كشور در سال ۲۰۱۲ به سفارت اکوادور پناه برد. در آن زمان او به دروغ  و باپرونده سازيهاي جعلي به  آزار جنسی دو زن در سوئد متهم شده بود و دولت سوئد نیز  رياكارانه از بریتانیا درخواست کرده بود که آسانژ را بازداشت نمايد و به سوئد استرداد کند.

 

 آسانژ،  امروز پنج‌شنبه ۲۲ فروردین از سوی پلیس برتیانیا که به سفارت اکوادور دعوت شده بود، بازداشت شد

 

پلیس بریتانیا در بیانیه خود در همین ارتباط نوشت: ژولیان آسانژ، ۴۷ ساله، پنج‌شنبه ۱۱ آوریل از سوی ماموران سرویس پلیس کلان‌شهر لندن در سفارت اکوادور دستگیر شد

 

پلیس همچنین اعلام کرد که پس از لغو پناهندگی آسانژ از سوی دولت اکوادور، نیروهای پلیس از سوی سفیر به سفارت این کشور دعوت شده‌اند.

 

سایت ویکی لیکس در واکنش به بازداشت آسانژ توییت کرد و نوشت :

 

 "این مرد یک پسر، ‌یک پدر و یک برادر است. او ده‌ها جایزه روزنامه نگاری گرفته است. از سال ۲۰۱۰ هر سال نامزد دریافت جایزه صلح نوبل بوده است. بازیگران قدرتمندی از جمله سازمان سیا در یک تلاش ماهرانه میخواهند هویت انسانی و حقوق قانونی او بگیرند و به زندان بیاندازند."

 

شايان توجه است كه . آسانژ بارها اتهامات وارد شده به خود را رد کرده و آن را صرفاً یک واکنش سیاسی به افشاگری‌های سایت ویکی‌لیکس بيان كرده است ، چرا که طبق مصوبه سازمان ملل متحد به سبب افشاگری‌ نمی‌تواند تحت تعقیب قرار گیرد. نگرانی آسانژ بیش از هر چیز مسئله استردادش به آمریکا است.

 

حزب ما بازداشت ضد انساني جوليان آسانژ را به شدت محكوم ميكند و دولتهاي بريتانيا ، إكوادور و آمريكا را مسئول مستقيم قتل احتمالي او ميداند.

 

حزب كارايران(توفان)

پنجشنبه ٢٢ فروردين ١٣٩٨

https://t.me/totoufan

برگرفته أز كانال تلگرام توفان