اطلاعیه


محسن فخری‌زاده، دانشمند هسته‌ای ايران ترور شد

عصر امروز جمعه در آبسرد دماوند محسن فخري زاده ترور شد. سه یا چهار تن دیگر نيز در این درگیری کشته می‌شوند که گفته می‌شوداز تروریست‌ها بوده اند.

در سال‌های ۸۸ تا ۹۰، چهار نفر از مهندسان ايراني که با برنامه‌ هسته‌ای در ارتباط مستقیم بودنددر تهران ترور شدند. در جریان این ترورها، مسعود علی‌محمدی، مجید شهریاری و داریوش رضایی‌نژاد کشته شدند و فریدون عباسی دوانی مجروح شد.

درهمان سال مطلبي درنيویورك تايمز دراين مورد به چاپ رسيد واسراييل بابيان اينكه ازتلاش خود براي ممانعت ازپيشرفت صنعت هسته اي ايران دست به هراقدامي خواهد زداز ترور دانشمندان ايراني استقبال نمود.   


دو سال قبل بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر صهیونیست اسرائیل، محسن فخری‌زاده را از طراحان اصلی برنامه هسته ای ایران معرفی کرده و در یک نشست خبری گفته بود" نام او را باید به‌خاطر سپرد"!

دونالد ترامپ، درصفحه توییترخود توییت یک خبرنگار اسرائیلی را بازنشر کرد که درآن نوشته شده بود:

 

براساس گزارش ها در ایران محسن فخری‌زاده در دماوند، شرق تهران ترور شده است. او رئیس برنامه نظامی مخفی ایران بود و سال‌ها از سوی موساد تحت تعقیب بود. مرگ او یک ضربه بزرگ روانی و حرفه‌ای برای ایران است.

این اقدام تروریستی هدفمند ادامه ترور دانشمندان هسته ای و تشدید تنش درمنطقه و تلاشی ازسوی اسراییل برای جلوگیری از بازگشت تیم بایدن به فرایند دیپلماتیک با ایران و برگشتن به برجام است. خبر دیدار محرمانه نتانیاهو با بن سلمان و اخبار روزهای اخیر مبنی برحمله احتمالی آمریکا به ایران قبل از ترک تیم ترامپ ازکاخ سفید.... اینها همه نشانه هایی از اقدامات تحریک آمیز وجنگ روانی است که بی ارتباط با ترور محسن فخری زاده نمی‌باشد.

هدف ازاین عملیات ماجراجویانه و تروریستی، تحریک ایران برای یک واکنش نظامی و رودررویی با آمریکاست. همانطور که بارها تاکید کرده ایم اسراییل خواهان آرامش درمنطقه نیست، بقایش با تفرقه وجنگ و تجاوز گره خورده است.جنگ افروزی درسرشت اوست.

 

*حزب کارایران(توفان) این اقدام تروریستی را قویا محکوم کرده و آن را شکلی از یک جنگ فرسایشی برعلیه مردم  ایران ارزیابی میکند

*حزب کارایران(توفان) ترور وتنش وتحریمهای اقتصادی علیه ایران را محکوم میکند وآن را مغایر صلح و ثبات وامنیت و به زیان مردم ایران ومنطقه ارزیابی میکند.

*این اقدامات تروریستی وتحریک آمیز، فضای عمومی مبارزه سیاسی ومدنی مردم ایران برای کسب حقوق دمکراتیک را تنگ و تحت شعاع قرارمی دهد. چنین فضای ترس ووحشتی فقط بنفع نیروهای ارتجاعی ومحافل بیگانه با مردم است وبس!

حزب کارایران(توفان)
جمعه ٧آذر ١٣٩٩
Www.touan.org
Www.toufan.de
https://t.me/totoufan

رگرفته از کانال تلگرام توفان