یاری به سیلزدگان میهن ما یک وظیفه ملی است

 

میلیونها مردم میهن ما در اثر وقوع سیل بیخانمان شده و به یاری سایر همیهنان نیاز دارند. در درون کشور کمیتههای خودساخته مردمی برای امدادرسانی ایجاد شدهاند. دامنه این سانحه طبیعی به آنجهت دارای چنین وسعت و عمق است زیرا که رژیم جمهوری اسلامی فاقد یک مدیریت کاردان و در این رابطه مدیریت بحران است. آنها فقط به جیب خود میاندیشند و نه سرنوشت مردم.

 

مشتی آقازاده که فرزندان "حرامزاده" انقلاب هستند، بدون کاردانی و کیاست لازم و تنها به صرف وفاداری به نظام چپاولگر اسلامی بر راس امورند و با دیده تحقیر به مردم ایران نظر میاندازند و تنها در محافل در بسته خود زندگی میکنند. این وضعیت نابسامان مردم آسیب دیده؛ با تحریم های مردم؛ با تحریم امپریالیسم آمریکا برضد مردم ایران تشدید شده است. اتحادیه فریبکار اروپا و حامیان اروپائی "برجام" که مدعی حمایت از ایران هستند، تنها یک میلیون یورو برای خالی نبودن عریضه جهت کمک به حلال احمر ایران در نظر گرفتهاند که از این یک میلیون 300هزار یورو آنرا دولت آلمان به صورت غذا؛ چادر؛ قایق به ایران ارسال کرده است. البته از دارو خبری نیست.

یک میلیون یورو برای اتحادیه اروپا پولی است که به "گدا" میدهند و توهین به مردم ایران است. با این پول میشود در برلن؛ پاریس و یا مونیخ یک خانه به مساحت 135 متر مربع خرید.

 

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران اعلام کرد: با توجه به بلوکه بودن حسابهای هلال احمر هیچ شهروند خارجی یا ایرانی مقیم خارج نمی‌تواند کمکی به مردم سیل‌زده ارسال کند... این اقدام آمریکا در آستانۀ سالگرد خروج آمریکا از برجام نشان‌دهندۀ رویکرد ضد مردمی دولتمردان این کشور علیرغم شعارها و ادعاهای مسخره آنهاست که می‌گویند تحریم‌ها بر ضد مردم ایران نیست و به نفع مردم ایران است... معمولا حتی در شرایط سخت و اضطراری تمام سیستم‌های بانکی مسدود نمی‌شوند و امکان ارسال کمکهای بشردوستانه و انسانی به مردم از طریق نهادهایی مثل صلیب سرخ و هلال احمر فراهم می‌شود اما آمریکا در یک رویکرد ضد انسانی و ظالمانه تمام مسیرهای کمک رسانی به مردم سیل زده را مسدود کرده است‌... نهادهای امدادرسان مثل صلیب سرخ و هلال احمر در روزهای اخیر اعلام کرده‌اند که نمی‌توانند کمکهای خود را به هلال احمر جمهوری اسلامی ارسال کنند و به نظر می‌رسد آمریکا در صدد ممانعت از ارسال کمکهای انسان‌دوستانه به مردم سیل‌زده است..

در حالی که مقامات ایرانی پته آمریکا را به روی آب ریختهاند، حساب رسمی وزارت امور خارجه آمریکا در توییتر خود با بیشرمی کامل وقوع سیل را به مردم ایران تسلیت گفت و اعلام کرد: ما مانند همیشه آماده کمک هستیم.. تزویر از سراپای آمریکا میبارد که مورد تائید نوکران آنها و جاسوسان ایرانی در شبکه مجازی است.

بنا بر اعلام خبرگزاری فارس، رئیس جمهور ایران روز چهارشنبه در جمع شماری از وزرا و مدیران دستگاههای اجرایی و نمایندگان مجلس گفت:

اینکه از ورود کمکهای خارجی به ایران جلوگیری می‌کنند و هلال احمر ما در این شرایط سخت نمی‌تواند کمکهای ارسالی از دیگر کشورها را دریافت کند، یک جنایت بی‌سابقه است..

روز سیزدهم فروردین محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در پیامی توئیتری با اشاره به تاثیرپذیری کمک‌رسانی هلال احمر به سیل‌زدگان از فشارهای غیر قانونی دولت آمریکا نوشت:

 

سیاست فشار حداکثری ترامپ که نقض صریح قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت و دستور دیوان بین‌المللی دادگستری است، در کمک رسانی هلال احمر ایران به تمامی مناطق آسیب دیده از سیل بی‌سابقه اخلال ایجاد کرده است. از جمله اقلام ممنوعه، بالگردهای امداد است. این فقط جنگ اقتصادی نیست؛ این تروریسم اقتصادی است.

به گفته سخنگوی وزارت امور خارجه ایران:

نهادهای امداد رسان مثل صلیب سرخ و هلال احمر در روزهای اخیر اعلام کردند نمی‌توانند کمک‌های خود را به هلال احمر ارسال کنند و به نظر می‌رسد آمریکا در صدد ممانعت از ارسال کمک‌های انسان دوستانه به مردم سیل زده است..

در کنار این تحریمها مشتی سازمانهای ایرانی خودفروخته وجود دارند که از تحریمها برضد مردم ایران حمایت کردهاند. سازمانهای مجاهدین خلق؛ همدستان رضا پهلوی و شاهاللهیها؛ حزب کمونیست کارگری و دارو دسته مریدان منصور حکمت در سایه روشنهای گوناگون؛ سازمان فدائیان اقلیت از این زمرهاند.

 

هموطنان عزیز! ارسال کمک مالی به ایران از طرق معمولی امکان پذیر نیست. حزب کار ایران(توفان) از طریق امکانات مورد اعتماد خویش در پی آن است که حلقه تحریمهای امپریالیستی را دور زده و با نفی نهادهای امدادرسانی دولتی جمهوری اسلامی؛ مستقیما به کمیتههای امداد مردمی در ایران یاری رساند. از شما هموطنان تقاضا میکنیم برای حمایت همه جانبه از مردم ایران و تسکین الام آنها؛ به این فراخوان ما پاسخ مثبت دهید و به حساب بانکی حزب که در نشریه توفان اعلام شده است کمکهای خویش را واریز نمائید و مشخص کنید که این کمکها برای سیلزدگان است. ما به نام مردم ایران قبلا از همه ایرانیان میهندوست تشکر میکنیم. حساب مردم ایران با حساب جمهوری اسلامی یکی نیست.

 

 

 

برگرفته ازتوفان شـماره 230 اردیبهشت ماه 1398ـ مه 2019

ارگان مرکزی حزب کار ایران(توفان)

www.toufan.org

نشانی پست الکترونیکی(ایمیل)

toufan@toufan.org

لینک چند وبلاگ حزبی

وبلاگ توفان قاسمی

http://rahetoufan67.blogspot.se/

وبلاگ ظفرسرخ

http://kanonezi.blogspot.se/

وبلاگ کارگر آگاه

http://www.kargareagah.blogspot.se/

سایت کتابخانه اینترنتی توفان

http://toufan.org/ketabkane.htm

سایت آرشیو نشریات توفان

http://toufan.org/nashrie_tofan%20archive.htm

توفان در توییتر

https://twitter.com/toufanhezbkar

توفان در فیسبوک

https://www.facebook.com/toufan.hezbekar

توفان درفیسبوک به زبان انگلیسی

https://www.facebook.com/pli.toufan?fref=ts

توفان درشبکه تلگرام

https://telegram.me/totoufan