انضمام "بلندیهای جولان" توسط صهیونیسم؛ نقض بی­شرمانه موازین جهانی

 

دولت صهیونیستی اسرائیل بلندیهای جولان را که در تجاوز سال 1967 اشغال کرده بود ضمیمه خاک خودش کرد. این اقدام دولت اسرائیل با حمایت آشکار دولت آمریکا صورت گرفت.

دونالد ترامپ در روز دوشنبه در حضور نتانیاهو فرمانی را امضاء کرد که به موجب آن "بلندیهای جولان" که بخش اشغال شده خاک سوریه است به عنوان خاک اسرائیل به رسمیت شناخته شد. ترامپ از کیسه خلیفه بخشید و بخشی از خاک سوریه را به صهیونیسم اسرائیل تقدیم کرد. متعاقب آن دولت سوریه خواهان نشست اضطراری شورای امنیت سازمان ملل شد که در این شورا سیاست آمریکا نسبت به اشغال "بلندیهای جولان" رد گردید. همزمان با این وضعیت دولت اسرائیل برای اینکه گردن­کلفتی و گردن­کشی خود را به رخ جهانیان بکشاند با نیروی هوائی خویش بطور غیرقانونی برای چندمین بار به خاک کشور مستقل سوریه تجاوز کرد و در نزدیکی شهر حلب اهداف مورد نظر خود را بمباران نمود.

نمانیده بی­شرم صهیونیستها در سازمان ملل با وقوف به این امر که انضمام "بلندیهای جولان" به اسرائیل اشغالگر؛ غیرقانونی و مغایر قطعنامه­های سازمان ملل متحد در این زمینه است، در طی سخنانی در تائید نظریات آمریکا درخواست کرد:

"سایر اعضای شورای امنیت به آمریکا تاسی کنند. واشنگتن کار دیگری نکرده جز اینکه واقعیت 52 سال قبل را به رسمیت شناخته است. کسی که حق اسرائیل را در دفاع از خود برسمیت می­شناسد حال فرصت دارد آنرا ثابت کند و نشان دهد که این بیانیه ارزش دارد.".

اقدام ترامپ در نقض قطعنامه­های سازمان ملل متحد و بی­احترامی به افکار عمومی مردم جهان به نحوی نیز انتقام از شکست مفتضحانه آمریکا در سوریه است. امپریالیسم آمریکا موفق نشد به یاری داعش و کردهای ناسیونال شونیست عراق و سوریه به مقاصد شومی که در منطقه در سر داشت برسد. داعش شکست خورد؛ عربستان سعودی بی­اعتبار گشت، ترکیه برضد آمریکا واکنش نشان داد و دولت مشروع و قانونی بشار اسد برسرکار ماند و از نفوذ ایران در منطقه نیز کاسته نشد. این فشارِ شکست؛ ترامپ را به چنین واکنشی واداشت که اگر نه تمام سوریه بلکه بخش مهم استراتژیک آن را به اسرائیلی ها از کیسه خلیفه ببخشد. 

نماینده روسیه با اشاره به حقوق ملل به آمریکا گوشزد کرد که این اقدامات به بی­ثباتی در منطقه دامن می­زند. حتی نمایندگان اتحادیه اروپا نظیر بلژیک؛ آلمان؛ فرانسه؛ بریتانیا و لهستان نیز هشدار دادند که این اقدام یعنی به­رسمیت شناختن بخش اشغال؛ عواقب ناگواری در منطقه به دنبال خواهد داشت. منظور آنها روشن است زیرا به این ترتیب فردا دولت آمریکا می­تواند مناطق اشغالی سواحل غربی اردن را نیز به عنوان بخشی از سرزمین اسرائیل به رسمیت بشناسد و به روند عوامفریبانه صلح برای همیشه خاتمه دهد. 

نماینده سوریه آقای الجعفری در شورای امنیت؛ بیانیه غیرقانونی آمریکا را از نظر حقوقی و اخلاقی بی­ارزش و مردود دانست. وی بیان کرد واشنگتن تلاش می­کند تاریخ و جغرافیا و وجدان بشریت را دستکاری کند. چنانچه این اشغال بدون واکنش پذیرفته شود تنها یک راه می­ماند و آنهم راه حل نظامی است.

همین سخنان را نشریه المنار لبنانی از قول حسن نصراﷲ بیان کردکه بخشی از کشورش هنوز در اشغال اسرائیل است:

"چنانچه سازمان ملل قادر نباشد از حقوق ملل دفاع کند فقط راه مقاومت باقی می­ماند".

ما در جای خود آوردیم: "وقتی ما از اردوگاه امپریالیسم غرب صحبت می­کنیم باید جای خاصی برای صهیونیسم اسرائیل در نظر بگیریم. این دستگاه جهانی صهیونیسم که توسط موسسه مشهور لابی یهودیان در آمریکا بنام "آیپک (AIPAC) کمیته روابط عمومی آمریکا- اسرائیل(American Israel Public Affairs Committee)  که از سرمایه داران یهودی تشکیل گردیده، با کمکهای مالی خویش به یک عامل مهم دخالت در نتایج انتخابات آمریکا بدل شده است. آنها با خریدن نمایندگان کنگره آمریکا و یا اعزام نمایندگان مستقیم خود به کنگره آمریکا نقش بسیار مهمی در انتخاب رئیس جمهور و تدوین سیاستهای خارجی آمریکا بازی می کنند. این نهاد صهیونیستیِ آمریکائی؛ متحد اسرائیل است، کشوری که سرزمین مردم فلسطین را بیش از 60 سال در اشغال خود نگهداشته و به قتل و غارت این مردم مشغول است و نه تنها با ایجاد چند جنگ در منطقه به توسعه ارضی خویش پرداخته، بلکه مردم فلسطین را به تدریج به مرگ محکوم کرده و روزانه آنها را به قتل می­رساند. فقط احکام نژادپرستانه و ضد بشری در مورد مردم فلسطین اجراء می­شود.

اسرائیل به عنوان یک نیروی نژادپرست و اشغالگر هر روز به توسعه مناطق اشغالی می افزاید و دنیا را در مقابل اعمال انجام شده قرار می­دهد".

در مورد اقدام آقای ترامپ در نقض حقوق ملل نه تنها شکست در سوریه نقش بازی کرده است، بلکه لابی­های صهیونیست نیز عامل مهمی در این تصمیمگیری بوده­اند. داماد شخص ترامپ حتی در توسعه ساختمانی شهرک­های یهودی منافع مالی داشته و خودش از یهودیان اصولگرا(بخوانید حزب­اللهی-توفان) صهیونیست است. غول شرکت معاملات ملکی  و کازینوی آمریکا شرکت شلدون آدلسون Sheldon Adelson بر اساس آمار فوربس ثروتی معادل 37 میلیارد دلار دارد که در انتخابات آمریکا برای انتخاب ترامپ 100 میلیون دلار بخشیده است. این شرکت فقط  نقش قاطعی در تعیین رئیس جمهور در آمریکا ندارد، بلکه در اسرائیل هم نقش قطعی بازی می­کند. وی برای یاری رساندن به نتانیاهو به روشهای دور زدن قوانین متوسل شده و با تاسیس شرکتهای ساختگی برای انتخاب نتانیاهو بذل و بخشش می­نماید.

یک خبرنگار اسرائیلی نظریه این آقای همه کاره و ثروتمند را چنین توصیف کرده است:

"اسرائیل در محاصره دشمنان قرار دارد... که با مذاکرات صلح تلاش می­کنند اسرائیل را نابود کنند، چپهای اسرائیلی همه نیروهای دشمن را متحد کرده­اند حتی آنهائی را که در طرف راست قرار دارند و هوادار نتانیاهو نیستند و می­خواهند با کودتا از طریق انتخابات حکومت را بگیرند"(فاجعه در شرق نوشته آقای میشائیل لودرزMichael Lüders)).

این آقای آدلسون همراه با سایر یاری دهندگان مالی یهودی به ترامپ به عنوان یک گروه قدرتمند لابی یهودی نظریات خود را چنین تدوین کرده­اند:

"اورشلیم بخش جداناپذیر و پایتخت ابدی اسرائیل است. مرزهایش از اردن شروع می­شود و یک سرزمین قابل بقاء فلسطین هرگز نمی­تواند وجود داشته باشد. در بهترین حالت می­تواند مناطق جداگانه کوچک و الزاما نه قابل ارتباط بیکدیگر وجود داشته باشند که دارای خودمختاری محدود باشند. سایر بخشهای سواحل غربی اردن؛  یودآ و ساماریای توراتی و بویژه مناطق آبادی­نشینهای یهودی باید به اسرائیل منضم شوند. حقوق ملل بی­خیال". 

مولفه دیگر در این ارزیابی داماد یهودی آقای ترامپ است. این مرد 37 ساله از جانب پدری ثروت هنگفتی از طریق تجارت املاک بدست آورده است از موافقان سیاست توسعه آبادی­نشینهای یهودی و دوست صمیمی نتانیاهو در اسرائیل است.

خانواده کوشنر در همدستی با صهیونیسم جهانی سازمان­ها و موسسات اسرائیلی زیر را تحت حمایت مالی قرار داده است:

از جمله ارکستر فیلارمونیک اسرائیل "۲۵۰۰ دلار"؛ آکادمی هنر و طراحی بزالل "۱۰۰۰ دلار؛ یونایتد هاتزالاه "۷۰۰۰۰" دلار؛ مرکز تحقیقات سرطان اسرائیل "۱۰۰۰۰ دلار"؛ میرپانیم لاچایل– موسسه­ای مدافع سربازان اسرائیلی " ۴۰۰۰ دلار"؛ مرکز کودکان شالوا "۲۰۰۰۰ دلار"؛ بیمارستان  معیانی یشوا "۲۵۰۰۰ دلار"؛ مرکز پزشکی رابین "۲۳۰۰۰ دلار".

آقای لودرز در کنار اشاره به منافع مالی و سیاسی خانواده کوشنر در کتابش می­نویسد: "در هر صورت استراتژی وی در مسئله خاورنزدیک بسیار ساده است: اسرائیل و عربستان سعودی را علیه ایران متحد کند؛ مسئله دردآور فلسطین را با یاری ریاض به نفع اسرائیل حل کند و قبل از هرچیز از پدر زن خود بخواهد که اورشلیم را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت بشناسد.".

حزب کار ایران(توفان) تقویت اسرائیل؛ تلاشی سوریه و تخریب این کشور؛ خرابکاری علیه لبنان و سرکوب ملت فلسطین را مجموعه سیاست واحدی علیه ایران و تدارک زمینه فشار و تجاوز به ایران دانسته آنرا محکوم می­کند. حزب ما برآن است که امپریالیسم آمریکا و صهیونیسم اسرائیل در کار تجزیه ایران بوده و خواب سوریه را برای ما می­بینند. رژیم جمهوری اسلامی نیز به جای تکیه برمردم و بسیج آنها در دریای فساد و رشوه­خواری غوطه می­خورد. راه نجات ایران سرنگونی این رژیم با دست مردم ایران و برضد امپریالیسم و صهیونیسم جهانی و نوکران داخلی آنها می­باشد.

 

 

 

 

 

برگرفته ازتوفان شـماره 230 اردیبهشت ماه 1398ـ مه 2019

ارگان مرکزی حزب کار ایران(توفان)

www.toufan.org

نشانی پست الکترونیکی(ایمیل)

toufan@toufan.org

لینک چند وبلاگ حزبی

وبلاگ توفان قاسمی

http://rahetoufan67.blogspot.se/

وبلاگ ظفرسرخ

http://kanonezi.blogspot.se/

وبلاگ کارگر آگاه

http://www.kargareagah.blogspot.se/

سایت کتابخانه اینترنتی توفان

http://toufan.org/ketabkane.htm

سایت آرشیو نشریات توفان

http://toufan.org/nashrie_tofan%20archive.htm

توفان در توییتر

https://twitter.com/toufanhezbkar

توفان در فیسبوک

https://www.facebook.com/toufan.hezbekar

توفان درفیسبوک به زبان انگلیسی

https://www.facebook.com/pli.toufan?fref=ts

توفان درشبکه تلگرام

https://telegram.me/totoufan